A4 Polska

A4 Polska quote
Bez kategorii

Wydruk podążający i poufny – czym jest i po co się go stosuje?

Wydruk podążający i poufny to sprawdzone rozwiązania, które optymalizują obieg dokumentów w firmie. Dzięki nim przesył danych papierowych jest szybszy, wygodniejszy a przede wszystkim bezpieczniejszy. Dziś przedstawiamy ich najważniejsze zalety.

Zastosowanie wydruku poufnego i podążającego ma sens przede wszystkim w tych biurach, gdzie wprowadzono urządzenia centralne, które drukują, kserują i skanują dokumenty wszystkich pracowników. Wprowadzenie takiego rozwiązania zdecydowanie zwiększa efektywność pracy urządzeń biurowych, redukuje ich ilość oraz zmniejsza koszty. Jednak stosując je, narażamy się na „bałagan w papierach” powstały w wyniku przekładania dokumentów przez kolejnych pracowników poszukujących w stercie kartek swoich wydruków. Drugim zagrożeniem jest wpadnięcie w niepowołane ręce dokumentów poufnych, do których dostęp mają tylko wybrani pracownicy.

Idealnym rozwiązaniem tych problemowych sytuacji jest wdrożenie wydruku podążającego i poufnego.

Wydruk poufny

Dzięki temu systemowi pracownik może wysłać ze swojego komputera dane do wydruku. Zostaną one wydrukowane dopiero w momencie, gdy upoważniona osoba wprowadzi do urządzenia kod PIN lub wczyta odpowiednią kartę dostępu. W ten sposób poufne dokumenty nie wpadną w niepowołane ręce, uchronimy je też przed wścibskim wzorkiem zbyt ciekawskich jednostek.

Wydruk podążający

Jest to rozwiązanie umożliwiające przekierowanie wydruku informacji do każdego urządzenia znajdującego się w firmie. Można je również połączyć z odpowiednimi zabezpieczeniami, które zostaną wyegzekwowane od odbierającego podobnie jak w przypadku wydruku poufnego. Wydruk podążający zapobiega kolejkom do danej drukarki lub kserokopiarki wielofunkcyjnej, co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę. Likwiduje też problem bałaganu w wydrukach.

Zarówno wydruk poufny, jak i podążający są jednym z elementów systemu work flow, który optymalizuje obieg dokumentów w firmie. Ich zastosowanie usprawnia pracę i zabezpiecza dane. Poleca się je szczególnie średnim i dużym przedsiębiorstwom, gdzie pracownicy drukują często i w dużych ilościach.

Leave A Comment