A4 Polska

A4 Polska quote
Bez kategorii

Jak ograniczyć wydatki na druk?

W związku z dużą konkurencją na rynku firmy są bardzo często zmuszone to wprowadzania oszczędności. Aby to osiągnąć często rezygnuje się z nowych technologii lub z zatrudnienia nowych pracowników. Mało które przedsiębiorstwo zdaje sobie sprawę, że oszczędzać można również na druku. W jaki sposób?

Sprzęt wybieraj zgodnie z potrzebami firmy

Decydując się na zakup sprzętu nie powinniśmy się kierować najnowszymi trendami na rynku, czy też ilością dodatkowych funkcji. Najważniejsze jest, aby kserokopiarka pasowała do potrzeb firmy. Wszystko zależy od wielkości przedsiębiorstwa, ilości dokumentów i wykonywanych zadań. Dlatego też przed zakupem warto zdecydować się na audyt druku – w ten sposób uda nam się określić rzeczywiste potrzeby biura i znaleźć miejsca, które generowały straty.

Cena nie jest najważniejsza

Dobrze wiemy, że cena jest dla większości jednym z podstawowych czynników warunkujących zakup urządzeń. Jednak w przypadku drukarek czy kserokopiarek wybierając tańsze urządzenie tak naprawdę nie zaoszczędzimy. Może i wydamy mniejszą kwotę na samym początku, jednak później koszty eksploatacji będą wyższe.

A może outsorcing?

Decydując się na takie rozwiązanie obniżamy koszty inwestycji. Dzierżawa kserokopiarek pozwala zaoszczędzić na eksploatacji urządzeń. Za przeglądy i naprawy odpowiada dostawca sprzętu, dzięki czemu firma nie musi przejmować się ewentualnymi dodatkowymi kosztami. Tym samym zmniejszają się nasze nakłady. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne w niewielkich firmach lub w przedsiębiorstwach, które dopiero niedawno rozpoczęły działalność i wciąż się rozwijają.

Monitoruj koszty druku

Regularnie analizując koszty druku w firmie jesteśmy w stanie określić, jaka część dokumentacji jest drukowana zupełnie niepotrzebnie. Wprowadzając np. ewidencje wydruków można zarządzać procesami drukowania i panować nad ich ilością. Dzięki temu skutecznie można zapobiegać marnotrawstwu i na bieżąco szukać skutecznych rozwiązań prowadzących do zmniejszenia wydatków na drukowanie dokumentacji.

Leave A Comment